Monicks Keslle

Monicks KeslleNone

About Me

adresyfirm.org
Adres IP w protokole IP kwota nadawana interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów (broadcast, multicast), bądź całej sieci komputerowej, służebna identyfikacji elementów sieci w warstwie trzeciej modelu OSI – w obrębie sieci lokalnej zaś nie zważając na nią (tzw. adres publiczny).
Adres IP nie jest "numerem rejestracyjnym" komputera – nie identyfikuje jednoznacznie fizycznego urządzenia – być może się dowolnie częstokroć ulepszać (np niedaleko każdym wejściu aż do sieci Internet) jak także parę urządzeń być może wydzielać niejaki powszechny adres IP. Ustalenie prawdziwego adresu IP użytkownika, aż do którego następowała transmisja w danym czasie jest możliwe dla systemu/sieci odpornej na przypadki IP spoofingu (por. man in the middle, przeszkoda sieciowa, ettercap) – na podstawie historycznych zapisów systemowych.
W najpopularniejszej wersji czwartej jest zapisywany na ogół w podziale na oktety zapisywane w systemie dziesiętnym natomiast oddzielane kropkami, rzadziej szesnastkowym albo dwójkowym (oddzielane dwukropkami ewentualnie spacjami).

Links


Contact Information


Address