Mahdielectric

Mahdielectric


مهدی الکتریک


About Me

سیم و کابل 
سیم و کابل یکی از ملزومات اصلی برق‌کشی در ساختمان سیم و کابل به حساب می‌آید. در حقیقت داشتن سیم و کابل کلید و پریزی که سیم و کابل به آن متصل نشده باشد، هیچ فایده ای ندارد. استفاده از سیم و کابل غیر استاندارد ممکن است باعث حریق و سیم و کابل آتش سوزی شود. بنابراین انتخاب سیم و کابل مناسب یکی از مهم ترین مسائل برای جلوگیری از حریق و خطرات احتمالی سیم و کابل است.

سیم و کابل از چه چیزی تشکیل شده است؟ 
به طور کلی سیم و کابل از دو قسمت‌هادی و عایق تشکیل شده اند. بخش‌هادی یا رسانا، همان رشته‌های مسی هستند.سیم و کابل این رشته‌ها انعطاف پذیرند و از آلومینیوم و آلیاژهای مخصوصی ساخته می‌شود. بخش‌هادی سیم و کابل به دو صورت تک رشته ای و سیم و کابل چند رشته ای تولید می‌شوند.
قسمت عایق سیم و کابل هم در واقع غلافی است که روی سیم و کابل را می‌پوشاند. عایق سیم و کابل معمولاً از جنس پلاستیک پی وی سی است. سیم و کابل عایق‌های دیگر سیم و کابل ممکن است از جنس کاغذ یا ترکیبات شیمیایی دیگر باشد که البته کاربردهای خاص خود را دارند و به کار سیم و کابل ساختمان نمی ایند. 

انواع سیم و کابل 
سیم و کابل از هر قطر یا جنسی که باشند، در چند نوع خلاصه می‌شوند. سیم مفتولی، سیم نیمه افشان، کابل افشان. 
سیم و کابل مفتولی، نیمه افشان و افشان 
سیم‌های سیم و کابل مفتولی از مس نرم ساخته می‌شوند و بیشتر در تابلوهای برق سیم و کابل و تاسیساتی استفاده می‌شوند. ولتاژ اسمی سیم مفتولی 750 تا 450 ولت است. سیم و کابل سیم نیمه افشان کاربرد و ولتاژی شبیه سیم مفتولی دارد. با این تفاوت که سیم و کابل انعطاف بیشتری نسبت به آن دارد. سیم و کابل ساختمان‌ها معمولاً از این سیم و کابل استفاده می‌کنند. سیم و کابل کابل افشان انعطاف بهتری دارند و در نقاط خشک و نمناک سیم و کابل مصرف دارند. اگر نیاز به انعطاف پذیری بیشتر سیم و کابل و خواص مکانیکی متوسط باشد از سیم افشان سیم و کابل استفاده می‌کنند. 

کابل زمینی و هوایی
کابل زمینی برای کابل کشی در زیر زمین، سیم و کابل در اب و کانال‌ها و محل‌هایی که امکان ضربه مکانیکی نباشد سیم و کابل با ولتاژ اسمی 600 تا 1000 ولت و سیم و کابل هوایی با ولتاژ اسمی 1 تا 36 کیلو ولت سیم و کابل استفاده می‌شوند. 

کابل فشار قوی 
کابل فشار قوی مخصوص انتقال برق با ولتاژ کابل فشار قوی بسیار بالا است. کابل فشار قوی را می‌توانیم هر روز بیینیم. این کابل‌ها کابل فشار قوی  را روی تیربرق‌ها استفاده می‌کنند. کابل فشار قوی  اما این تنها کاربرد کابل فشار قوی نیست. از این کابل‌ها برای انتقال برق کابل فشار قوی ولتاژ بالا در زیر زمین، یا در فرودگاه و اتصال فیبر نوری کابل فشار قوی هم استفاده می‌شود.
کابل فشار قوی برق به طور معمول از هسته فولادی و روکش آلومینیومی ساخته می‌شود. کابل فشار قوی اگر چه آلومینیوم، پس از طلا، نقره و مس، چهارمین فلز رسانای برتر به حساب می‌آید، کابل فشار قوی اما به تنهایی برای تولید کابل فشار قوی برق مناسب نیست. کابل فشار قوی آلومینیوم در وزن‌های بالا بیش از اندازه کشیده می‌شود و کابل فشار قوی  به همین دلیل در تولید کابل فشار قوی از هسته فولادی استفاده کابل فشار قوی می‌کنند.

کابل فشار قوی جدید
قوانین جدیدی کابل فشار قوی  در بازار ذخیره الکتریکی ایجاد شده است که کابل فشار قوی باعث ساخت سیستم‌های عایقی کابل فشار قوی تا مرز 500 کیلو ولت را فراهم کرده است. کابل فشار قوی این مسئله از پیشرفت و گسترش استفاده از XPLE به دست آمده است. کابل فشار قوی امروزی نسبت به خطوط هوایی کابل فشار قوی مناسب تر است. روش‌های جدید صنعتی می‌توانند کابل فشار قوی زیردریایی را با فیبر نوری هماهنگ کند و مفصل انعطاف پذیر با کابل فشار قوی طول بیشتر از قبل کابل فشار قوی ارائه کنند.

Links

About the company

سیم و کابل مهدی الکتریک

Contact Information


Address